www.itibarhukuk.com

    • "Toplumda en büyük güveni her şeyin sonunda adil bir mahkemenin bulunabileceği inancı sağlar."
    • "Bir yargıç, iyi niyetle dinlemeli, akıllıca karşılık vermeli, sağlıklı düşünmeli, tarafsızca karar vermelidir." Sokrates

Hakkımızda

İTİBAR HUKUK BÜROSU, 2012 yılında kurulmuş olup, bugüne değin aktif bir şekilde hizmette bulunmuştur. Halen Bakırköy Adliyesi' nin çevresinde kuruludur. Bünyemizde çeşlitli alanlarda uzmanlaşmış avukatlar hizmet vermektedir. Stajyer Avukatlar ve yine lise düzeyinde mesleki stajyerler ofisimizin iş yükünde yardımcı olmaktadır. İlgi alanlarımız, Ceza HukukuTazminat Hukukuİcra ve İflas Hukuku, Medeni Hukuk ve İş Hukuku başta olmak üzere birçok hukuk alanında avukatlık faaliyeti yürütmekteyiz. Avukat-müvekkil ilişkilerimiz avukatlık mesleğinin ilkeleri çerçevesinde yürütülmekte, mahremiyet hususuna dikkat edilmekte, dava dosyaları hakkında müvekkiller tam bilgilendirilmektedir.

 

Avukat Arabulucu Naif ŞAŞMA

1985 doğumludur. Evli ve 2018 doğumlu bir çocuk babasıdır. Hukuk öğrenimini 2002 - 2006 yılları arası Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde görmüştür. Halen İstanbul Üniversitesi AÜZEF Sosyoloji bölümü öğrencisidir. 2008 yılında İstanbul Barosu nezdinde avukatlık mesleğine girmiş ve halen faaliyetine İTİBAR HUKUK BÜROSU' nda devam etmektedir. İş Davaları, Tazminat Davaları, İcra ve İflas İşleri, Boşanma Davaları, İdari ve Vergi Davaları, Ceza Davaları ve Basın Hukuku alanında hizmet vermektedir. T.C. Adalet Bakanlığı bünyesinde sicil işlemleri yürütülen ARABULUCULUK (İHTİYARİ VE ZORUNLU) faaliyetinde bulunmaktadır.

 

Avukat Berna YÖNAY

1991 yılında doğmuştur. Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2015 yılında mezun olmuştur. 2016 yılından beri İstanbul Barosu bünyesinde avukatlık görevini yürütmektedir. Ayrıca Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde eğitim görmektedir. İstanbul Barosu Kadın Hakları Komisyonunda üye avukat ve gözlemci avukat olarak da görev almaktadır. İş Davaları, Ceza Davaları, Tüketici Hakları Davaları, Boşanma Davaları, Miras Davaları, Tazminat Davaları, Gayrimenkul Davaları alanlarında mesleki faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Avukat Uzlaştırmacı Metin AKÇILGIN

1990 doğumludur. Bekardır. 2010 - 2014 yılları arasında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun olmuştur. Akabinde 2014 - 2016 yılları arasında Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesini okumuş ve hukuk öğrenimini görmüştür. Halen Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Özel Hukuk alanında yüksek lisans eğitimini devam ettirmektedir. 2017 yılında İstanbul Barosu nezdinde avukatlık mesleğine girmiş ve halen faaliyetine İTİBAR HUKUK BÜROSU' nda devam etmektedir. İş Davaları, Tazminat Davaları (Malpraktis - Hekinin Sorumluluğu), İcra ve İflas İşleri, Boşanma Davaları, İdari ve Vergi Davaları, Ceza Davaları ve Basın Hukuku alanında hizmet vermektedir. T.C. Adalet Bakanlığı bünyesinde sicil işlemleri yürütülen UZLAŞTIRMACILIK faaliyetinde bulunmaktadır.

 

Avukat Arabulucu İlknur YILMAZ

İlk lisans eğitimini Gazi Üniversitesinde tamamlamış, sonrasında İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.2009_2017 yıllari arasında kamuda görev icra ettikten sonra,İstanbul Barosuna bağlı avukat olarak İtibar Hukuk ve Arabuluculuk bürosunda kurucu ortak olarak hukuki hizmet vermektedir.

Aile Hukuku, Borçlar Hukuku, İş Hukuku, Tüketici Hukuku, Ceza Hukuku ,İdare Hukuku,Yabancılar Hukuku, Gayrimenkul Hukuku,Miras Hukuku ile ilgili hukuki uyuşmazlıklarda avukatlık ve danışmanlık yapmaktadır.

Arabuluculuk Daire Başkanlığı'nın düzenlemiş olduğu Arabuluculuk sınavlarından da başarılı olarak Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı'na bağlı resmi arabulucu ünvanına hak kazanmıştır. Ayrıca İş Hukuku Uzman Arabuluculuk Eğitimini tamamlayarakİş Hukuku Uzman Arabuluculuk yapmaktadır.

DANIŞMANLIKLAR

1_ Sendika Danışman Avukatlığı
2_ Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı
3_ Gayrimenkul Ve İnşaat Hukukuku Danışmanlığı
4_İş Hukuku Danışmanlığı